czwartek, 8 grudnia 2016

,,Siostry" Claire Douglas

„Lucy jest wszędzie i nigdzie. Tak wygląda rzeczywistość. Już nigdy jej nie zobaczę.”

Abi, w wypadku samochodowym, którego była sprawcą, traci siostrę bliźniaczkę. Mimo, że od wypadku upłynęło blisko 2 lata, wciąż nie może uporać się z traumą; bierze leki antydepresyjne, chodzi na spotkania z psychologiem. A jednak nadal wydaje jej się, że wśród przechodniów widzi swoją zmarłą siostrę Lucy.

Pewnego dnia poznaje Beę, która jest dla niej serdeczna i wkrótce staje się jej przyjaciółką. Proponuje ona Abi wspólne zamieszkanie w pięknym domu, który dzieli z bratem bliźniakiem - Benem.

Od tej chwili w życiu Abi zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które mogą wskazywać, a przynajmniej w oczach postronnych obserwatorów wyglądać na paranoję, obsesję, nieracjonalne zachowanie. Między trójką młodych ludzi cały czas trwa jakieś dziwne napięcie, niedomówienia, kobiety oskarżają się wzajemnie o kradzież, myszkowanie w prywatnych rzeczach, zaś Ben nie za bardzo wie czyją stronę ma trzymać.

Wkrótce ta świetnie zapowiadająca znajomość zamienia się w koszmar, a Abi nie wie już, czy jest poddana prześladowaniu, czy może zaczyna tracić zmysły.

Dałam się wciągnąć w sieć intryg i kłamstw i nie mogłam się z niej wydostać, aż nie dotarłam do ostatniej strony. Zaczęłam czytać wczoraj o 21, a skończyłam o 5 nad ranem. Książkę czyta się jednym tchem, praktycznie się ją pochłania. Jest niczym senny koszmar, z którego chcesz się obudzić, a nie możesz. I chcesz wiedzieć, czy to jawa, czy sen, prawda czy może umysł płata figle, a ty popadasz w coraz większy obłęd. Po prostu hipnotyzująca.

Niesamowity thriller psychologiczny, wciągający każdą kolejną stroną, trzymający w napięciu, pełen skrywanych tajemnic i niedomówień.

4 komentarze

 1. Zachęcona tą recenzją zaraz tą książkę zamówiłam :) podobnie jak ,, Bliźnięta z lodu" z poprzedniego postu. Teraz nie mogę doczekać się na swoje zamówienie:) Uwielbiam właśnie taki klimat w książkach a jakoś ostatnio nie umiem trafić. Dziękuję i będę czekać na więcej propozycji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam takie thrillery psychologiczne 😄 muszę zabrać się za kolejną pozycję😄

   Usuń
 2. Zaintrygowałaś mnie tą książką, będę musiała jej poszukać na czytnik.
  Jakiś czas temu czytałam "Bliźniaczki z lodu" - dobrze się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No książka naprawdę jest niesamowita 😃polecam :)

   Usuń

TOP