sobota, 10 grudnia 2016

,,Wstyd" Helen Fitzgerald

Co zrobisz, gdy twoją największą wpadkę zobaczy cały świat?

,,Jak dotąd w sieci widziało mnie 23 096 osób. Wśród nich moja mama, mój tata, moja młodsza siostra, babcia, druga babcia, dziadek, szef, mój nauczyciel biologii z szóstej klasy i chłopak James."

Gdy Leah Oliphant-Brotheridge i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje do Magaluf, żeby świętować zdaną maturę, do domu wraca tylko Leah.

Jej siostra – przykładna, zdolna uczennica i chluba rodziny – zostaje za granicą, skompromitowana i przerażona.

Do sieci trafił filmik, na którym Su po pijanemu dopuszcza się czynności seksualnych w nocnym klubie. I wszyscy go widzieli.

Po kilku godzinach liczba wyświetleń przekroczyła sto tysięcy, po kilku dniach - milion. Viral stał się hitem!

Tak, to ta sama Su! Rozsądna dziewczyna z dobrego domu, prymuska, która właśnie dostała się na studia medyczne na elitarnej uczelni! Nikt nie myśli o tym, że dziewczyna była kompletnie pijana i że ktoś dodał jej do drinka narkotyki.

Widzowie w sieci nie wiedzą też, że osoba, która okrzykami podgrzewa atmosferę, to... siostra Su. Zaszczuta, skompromitowana dziewczyna zrywa wszelkie kontakty ze światem. Usuwa konta w sieci, wyrzuca telefon. Po prostu znika.

Matka dziewczynek, Ruth Oliphant-Brotheridge, szanowana sędzia, jest wściekła. Jak mogło do tego dojść? Czy będzie w stanie wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który wykorzystał jej niewinną córkę? Jaką rolę odegrała w tym wszystkim Leah? Czy Ruth zdoła odnaleźć Su i sprowadzić do domu, jeśli ona wcale nie chce zostać odnaleziona?
Postanawia sama znaleźć oprawców i autora filmu, żeby wymierzyć im zasłużoną karę.

Jakie są moje przemyślenia po przeczytaniu książki?
Cóż...
Mieszane.

Książka może posłużyć jako ostrzeżenie, że wystarczy moment naszej nieuwagi, nieostrożności, ludzka głupota i brak zdrowego rozsądku by całe nasze życie, plany, przyszłość - runęły w gruzach.

Uświadamia, jak bardzo duży wpływ na nasze życie ma internet i wszelkie media społecznościowe.

Znajdziemy tu także tematy odnośnie adopcji, aborcji, przynależności rasowej. Wyraźnie jest także ukazana walka rodziców o swoje dzieci.

Ta pozycja nie zachwyciła mnie tak jak ,,Dziewczyna z pociągu", jednak warto przeczytać.

Nie skreślam autorki książki. W planach mam już kolejną twórczość pisarki. Zobaczymy czy będzie lepsza niż ,,Wstyd".

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP