Najlepszy makijaż permanentny w Poznaniu

Jeszcze kilka lat temu słowo makijaż kojarzyło się wyłącznie z kolorowymi kosmetykami z drogerii. Niemal wszystkie kobiety kolekcjonowały je w kosmetyczkach. Dzisiaj nadal większość pań tak robi i każdego dnia poświęca sporo czasu na samodzielne malowanie się, jednak warto wiedzieć, że istnieje wygodna alternatywa, która pozwala zaoszczędzić wiele czasu o poranku.

Wspomnianą alternatywą jest makijaż permanentny. Pewnie każdy o nim słyszał, jednak tylko część z tych osób wie dokładnie, czym jest i na czym polega makijaż permanentny. Sprawdźmy to.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny bywa nazywany makijażem trwałym lub mikropigmentacją. Zgodnie z tą drugą nazwą, pigment zostaje wprowadzony pod skórę przy pomocy niewielkiej igły, wprawionej w drgania.. Zabieg można nazwać formą tatuażu, jednak w tym przypadku barwnik jest wprowadzany płycej pod skórę.

Jakie części twarzy są poddawane makijażowi permanentnemu?

Otóż, panie najchętniej decydują się na podkreślenie ust, powiek i brwi. I to chyba właśnie te ostatnie biją rekordy popularności, szczególnie wśród młodszego grona pań.

Istnieją różne techniki wykonywania takiego trwałego makijażu brwi. Najczęściej wybierane przez panie i linergistów są metody: włoskowa, piórkowa zwana też jako microblanding oraz cieniowanie. Wybór metody jest nieprzypadkowy, ponieważ każda z nich pozwala uzyskać nieco inny efekt. Najbardziej naturalny brwi będą się prezentowały po zastosowanie techniki piórkowej, natomiast efekt mocnego makijażu uzyska się po zabiegu techniką cieniowania. Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, że wybór konkretnej techniki makijażu permanentnego to jeden z czynników, który wpływa na jego trwałość. Im mocniejszy efekt uzyskamy, tym makijaż powinien zostać w skórze na dłużej. Wynika z tego, że najtrwalszym wyborem okaże się cieniowanie.

Przy wyborze miejsca, w którym wykonamy zabieg, należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oferowanych usług oraz doświadczeniem gabinetu. Jeśli interesuje nas makijaż permanentny w Wielkopolsce, możemy odwiedzić jej stolicę – Poznań i jedno z miejsc godnych zaufania. Oferty poznańskich gabinetów bez trudu znajdziemy w Internecie, przykładowo możemy odwiedzić stronę wrosinski.pl.

W profesjonalnym gabinecie kluczowe zawsze jest osiągnięcie efektu, który będzie subtelnie podkreślał naturalną urodę, a nie ją przerysowywał. Profesjonalny linergista nigdy nie wyrysuje brwi a nowo, całkiem zmieniając ich kształt. Jego zadaniem jest ich optyczne zagęszczenie, dodanie włosków lub, jeśli takie występują, uzupełnienie braków. Dobrane odcienie pigmentów, użytych w makijażu permanentnym, powinny być jak najbardziej zbliżone do naturalnych kolorów brwi czy ust klientki. Bowiem w znakomitej większości przypadków matka natura wie, co robi, gdy obdarowuje kobietę danym odcieniem oprawy oczu, brwi, ust. Zwykle jest on dopasowany na karnacji skóry, a zastosowanie skrajnie innego barwnika wyglądałoby po prostu nienaturalnie i nie dodawało urody. W końcu każda z pań, odwiedzająca takie miejsce marzy o upiększeniu, a nie odwrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here