jakie są challenge

Challenge to angielskie słowo, które w języku polskim oznacza wyzwanie. W internecie możemy znaleźć wiele filmików, na których internetowi twórcy wykonują różnego rodzaju challenge. Nie tylko fajnie się to ogląda, ale także możemy wykorzystać niektóre wyzwania podczas spotkań ze znajomymi. Dzięki temu spędzimy miłe chwile pełne zabawy z najbliższymi.

Jakie są challenge, które możemy wykonać w domu?

Twórcy nagrywający na YouTube często polecają wyzwania, które możemy wykonywać w gronie przyjaciół. Pierwszym z nich jest challenge związany z fasolkami wszystkich smaków. Możemy go wykonywać w szkole, w domu lub na świeżym powietrzu. Polega to na tym, że gramy np. w prawda czy wyzwanie. Jeśli nie chcemy odpowiedzieć lub nie wykonamy zadania to jemy fasolkę. Zabawa polega na tym, ze nie wiemy jaki smak wylosujemy.

Możemy wylosować dobry smak lub obrzydliwy, taki jak np. zgniłe jajo bądź psia karma. Dzięki temu możemy mieć świetną zabawę na długie godziny. Fasolki możemy także wykorzystać w wielu innych zabawach. Możemy grać w różne gry i ten kto przegra musi jeść fasolkę. To samo dotyczy sportu. Drużyna, która pierwsza straci np. 3 punkty będzie jeść fasolki. Jak widać jest wiele możliwości ich wykorzystania.

psia karma

Kolejny challenge, który możemy zrobić wraz ze znajomymi to przygotowanie pizzy z losowymi składnikami. To wyzwanie dla mniejszej ilości osób, najlepiej dla dwóch lub trzech. Każdy uczestnik przygotowuje po 5 najróżniejszych składników. Mogą to być produkty używane do pizzy lub takie, które nie powinny się tam znaleźć czyli np. śledzie, pasztet i inne tego typu. Następnie musimy ponumerować produkty i przygotować losy. Zabawa polega na tym, że nigdy nie wiemy jakie składniki przygotowali inni uczestnicy. Przygotowaną pizzę musimy zjeść, a kto zje najmniej będzie musiał wykonać karne zadanie. Jest to świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi.

Kolejny challenge to zjedzenie łyżeczki cynamonu bez popijania. Swego czasu było to dość popularne w sieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy wykonali to wspólnie ze znajomymi. Jednak możemy to także urozmaicić. Oprócz cynamonu możemy jeść cytrynę lub surową cebulę, a osoba, która zje ostatnia musi wykonać jakieś zadanie. Z pewnością tego typu rozrywka przyniesie nam wiele radosnych chwil. Dodatkowo do naszych spotkań ze znajomymi możemy włączyć różnego rodzaju wyzwania, które pomogą zwalczyć rutynę. Weźmy pod uwagę choćby wyjście na pizzę. Możemy zrobić tak, że kto zje najszybciej nie musi płacić za posiłek. Pozostałe osoby zapłacą za zwycięzce.

7 second challenge jest bardzo popularną zabawą zarówno za granicą, jak i w Polsce. Polega to na tym, że mamy siedem sekund na wykonanie zadania, które da nam druga osoba. Oczywiście muszą to być wyzwania realne do zrobienia w tak krótkim czasie. Możemy wykonać jakąś czynność lub odpowiedzieć na pytanie. Jest to dobre dla osób w każdym wieku. W tą grę możemy grać nawet w dużym gronie znajomych, co da nam wiele możliwości wymyślania zadań do zrobienia.

filmy na yt

Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić jest whisper challenge, czyli głuchy telefon. Jednak w tym wypadku musimy mieć założone słuchawki na uszy i włączoną głośno muzykę. Dzięki temu będziemy musieli wyczytać z ruchy ust co mówi nam druga osoba. Pierwsza osoba może powiedzieć zadanie, które ostatnia musi wykonać. Po przejściu wiadomości przez kilka osób może wyjść coś naprawdę głupiego do zrobienia. Dzięki temu spędzimy czas na świetnej zabawie z przyjaciółmi lub rodziną.

Powyższe challenge to świetny pomysł na zabawę w gronie najbliższych. Możemy także organizować wieczory gier, które staną się wyczekiwanym przez wszystkich momentem. Na takich spotkaniach możemy robić właśnie różnego rodzaju wyzwania. Dobrym rozwiązaniem mogą być także kalambury. Dzięki temu wykażemy się aktorskim talentem. W kalamburach najlepiej podzielić się na dwie lub trzy drużyny i grać o zwycięstwo. Doda to trochę zdrowej rywalizacji wśród uczestników. Najfajniejsze challenge to takie, które sami wymyślamy. Dlatego nie kopiujmy innych, tylko dajmy się ponieść wyobraźni w wymyślaniu ciekawych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here