Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa

Przy zakupie jakichkolwiek urządzeń należy zwrócić uwagę na to, do jakich celów je potrzebujemy. Nie inaczej jest przy zakupie sprzętu elektronicznego, między innymi laptopa, który nie należy do najtańszych urządzeń. Rozwój technologiczny sprawił, że możliwości dzisiejszych komputerów są o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście lat temu. W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby, kupimy odpowiedniego laptopa. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Laptop z zainstalowanym systemem czy bez?

Jest to kluczowa kwestia, przed którą stają potencjalni kupcy laptopów. W ofercie wielu sklepów sprzedających urządzenia elektroniczne, najczęściej znaleźć można laptopy wraz z zainstalowanym oprogramowaniem, aczkolwiek można też znaleźć takie, które nie posiadają wgranego systemu. Zazwyczaj urządzenia tego typu są tańsze, jednak należy liczyć się z tym, iż oprogramowanie będziemy musieli dokupić samemu. Do zalet zakupu urządzenia bez systemu zalicza się swobodna możliwość wyboru spośród wszystkich oprogramowań dostępnych na rynku.

Procesor – serce laptopa

Wybór systemu oprogramowania to zaledwie jeden aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas procesu wyboru i zakupu laptopa. Warto określić cel, do jakich urządzenie będzie wykorzystywane. Zupełnie inne parametry powinien mieć zwykły laptop do przeglądania stron internetowych, a zupełnie inne do grania w różnego rodzaju gry komputerowe.

Jak wiadomo, im lepsze parametry, tym cena laptopa będzie większa. Wśród parametrów, na które należy zwrócić uwagę jest procesor. Do podstawowego użytku np. w domu, wystarczające będą procesory dwurdzeniowe i czterowątkowe. Jednak w laptopach gamingowych, w których zależeć nam będzie na wysokiej wydajności gry, powinien znaleźć się procesor co najmniej czterordzeniowy z ośmioma wątkami. Podczas wyboru laptopa nie powinniśmy się zatem kierować jego wyglądem czy nazwą producenta. Chcesz kupić dobrej jakości sprzęt? Pożyczka bez bik rozwiązać może wiele Twoich problemów.

A co z pamięcią?

Pamięć RAM jest pamięcią operacyjną, która decyduje między innymi o tym, ile programów może być jednocześnie otwartych na laptopie, bez zaburzania jego płynnej pracy. Warto pamiętać, że rodzaj pamięci musi odpowiadać systemowi operacyjnemu, jaki będzie zainstalowany na urządzeniu. Jeszcze kilkanaście lat temu zalecane były 4 MB, jednak od czasu systemu Windows 7 minimalna ilość pamięci RAM wynosi 4 GB. Obecnie poszukując laptopa, im więcej jednostek pamięci, tym lepiej. Potrzebujesz gotówki, aby pokryć koszty związane ze sprzętem? Pożyczka bez bik to minimum formalności, dzięki czemu pieniądze otrzymasz bardzo szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here