Endokrynolog – najlepszy przyjaciel Twoich hormonów

0
1968

Ostatnio czujesz się osłabiony? Może nie masz energii i motywacji, pomimo że zajmujesz się czymś co kochasz? Jeżeli tak, to być może masz problemy z hormonami, w tym wypadku skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem endokrynologiem.

Kim jest endokrynolog?

Endokrynolog jest zawodem medycznym, który zajmuje się gruczołami wydzielania wewnętrznego. Specjalista endokrynolog odpowiedzialny jest za leczenie oraz diagnozę gruczołów oraz hormonów przez nie wydzielanymi. Gruczoły, za które odpowiada endokrynolog to między innymi nadnercza, trzustka, przytarczyce, tarczyca, a także jajniki i jądra. Co ciekawe termin „endokrynolog” pochodzi od grackich słów „endon” – wewnętrzny, „krino” – wydzielam oraz „logos” – słowo, nauka.

Kiedy udać się do endokrynologa?

Powinieneś poważnie zastanowić się nad wizytą u endokrynologa jeżeli podejrzewasz, że masz problem z hormonami lub jeśli uważasz, że jeden z Twoich organów pracuje niewłaściwie. Do podstawowych objawów, które mogą świadczyć o zaburzeniach funkcjonowania organów lub niewłaściwej gospodarce hormonalnej są między innymi: obfity trądzik, nagły spadek bądź przyrost masy, nadmierna senność lub pobudliwość, bóle głowy, uderzenia gorąca, obrzęki, wypadanie włosów, nadmierne owłosienie – szczególnie u kobiet, u dzieci może to być przedwczesne dojrzewanie. Jak widzisz powodów może być wiele, niektóre wydają się bardziej poważne, inne mniej. Zwyczajny brak energii lub motywacji może być sygnałem do wizyty u endokrynologa, postaraj się nie przegapić momentu, w którym powinieneś udać się na kontrolne badanie. Jakie badania zleca dobry endokrynolog Warszawa? Są to przede wszystkim morfologia krwi, badanie TSH – sprawdzenie stężenia tyreotropiny, badanie przeciwciał przeciwtarczycowych – anty-TPO i inne.

Endokrynolog – cennik

Ceny wizyty i zabiegów u endokrynologa zależą od placówki, w której przyjmuje lekarz, od stażu i doświadczenia specjalisty popartego certyfikatami i dyplomami oraz od indywidualnych preferencji lekarza. Tak za wizytę możesz zapłacić 100 złotych i więcej, jeżeli lekarz wykonuje dodatkowe USG to może Cię kosztować ono około 50 złotych. Za biopsję tarczycy zapłacisz około 300 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here