ile kalorii ma sałatka jarzynowa

Na polskich stołach podczas różnego rodzaju imprez pojawiają się różnego rodzaju sałatki oraz przekąski. Święta czy urodziny najczęściej nie odbywają się bez sałatek. Najpopularniejszą sałatką w Polsce, która jest uwielbiana przez większość ludzi, jest sałatka jarzynowa.

Mnóstwo ludzi w Polsce nie wyobraża sobie różnych uroczystości rodzinnych bez tej oto sałatki. Nie ma co się dziwić, ponieważ smakuje i wygląda bardzo dobrze. Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się lub spróbował sałatki jarzynowej. Jest bardzo dużo sklepów, które posiadają na swoich półkach tę oto sałatkę. Jednak jak wiadomo w sklepie sałatka leży zazwyczaj kilka miesięcy. Wiadomo, że zazwyczaj jest pełna różnych konserwantów oraz dodatków.

Sklepowa sałatka zazwyczaj nie jest zdrowa, a ponadto jest bombą kaloryczną. Dużo prościej jest wykonać tę sałatkę w domu. Możemy bowiem zdecydować się, na jakie tylko chcemy składniki. Głównym składnikiem tej sałatki jest majonez. W sklepie sałatki zazwyczaj mają go dużo, przez co są niesmaczne oraz kaloryczne.

Większość ludzi decyduje się na majonez ze sklepu. Niemalże każdemu z nas robienie majonezu może wydawać się trudne oraz bezsensowe. Jednak, jeżeli chodzi nam o znacznym obniżeniu kalorii naszej sałatki, to zdecydowanie się na własny majonez jest idealną opcją.

Majonez ze sklepu zawiera zazwyczaj aż do 600 kalorii na 100 mililitrów. Jak wiadomo do sałatki idzie go znacznie więcej, przez co staję się dość mocno kaloryczna. Same warzywa nie są szkodliwe oraz niezdrowe. Największą ilość porcji kalorii stanowi zazwyczaj zakupiony gotowy majonez.

Na rynku jest mnóstwo produktów typu light. Dlatego, jeżeli nie mamy możliwości zrobienia warto jest się na taki zdecydować. Jednak należy dokładanie czytać skład, ponieważ samo słowo light nie oznacza, że coś rzeczywiście takie jest. Zadając sobie pytanie, ile kalorii ma sałatka jarzynowa, musimy je dokładnie sprecyzować.

Warzywa zastosowane do jej zrobienia zazwyczaj mają ich bardzo mało. Jednak majonez najczęściej stanowi ogromną liczbę kalorii. Jeżeli ktoś nie chce się martwić o ilość kalorii w sałatce jarzynowej dobrze jest, aby majonez wykonał samodzielnie. W internecie znajduję się mnóstwo porad oraz przepisów na temat wykonania samodzielnie majonezu. Niezastąpionym produktem są jak wiadomo jaja. Bez nich ciężko jest wykonać cokolwiek.

Sałatka, którą samodzielnie wykonamy, jest z pewnością zdrowa oraz pożywna. Jeżeli ktoś nie chce używać jaj może dodać jogurt naturalny. Sałatka jarzynowa posiada zazwyczaj w 100 gramach od 150 do 200 kalorii. Nie jest to duża ilość. Jednak pamiętajmy, że w sklepie oprócz konserwantów możemy trafić ogromne ilości, średniej jakości majonezu. Dlatego, jeśli mamy ochotę na tę sałatkę, warto jest najpierw zorganizować sobie czas.

Bardzo dużym plusem wykonania sałatki jarzynowej w domu jest kontrola nad tym, co jemy. Oprócz niskiej ilości kalorii możemy również uniknąć konserwantów oraz różnego rodzaju ulepszaczy smaku. Dla osób, które mają problem z cholesterolem ważne jest, by zamieniły majonez na jogurt.

Sałatka z dobranymi odpowiednimi przyprawami z pewnością będzie równie smaczna. Osoby, które są na diecie, mogą śmiało robić tę oto sałatkę często. Bardzo dobrym pomysłem jest ugotowanie warzyw w wodzie. Dodając gotowane warzywa w wodzie oraz jogurt naturalny możemy śmiało nie mieć obaw o wchłaniane kalorie. Ilość danych kalorii będzie znacznie mniejsza od tradycyjnej. Jeżeli nie jesteśmy przekonani do jogurtu naturalnego, to możemy go na przykład wymieszać z majonezem lub zamienić na jogurt grecki.

Na rynku mamy mnóstwo różnego rodzaju produktów mlecznych, dlatego pamiętajmy, że wybór należy do nas. Warto jest najpierw spróbować sałatkę z wymieszanym jogurtem wraz z majonezem. Jeśli będzie dla nas smaczna to bez obaw możemy spróbować zrobić na samym jogurcie naturalnym. Jak widać sałatka jarzynowa nie musi być wcale kaloryczna. Ilość kalorii w sałatce jest w głównej mierze uzależniona od rodzaju majonezu. Zdrowa sałatka może być urozmaiceniem posiłków na każdej diecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here