paczka

Sprzedawać z miejsca zamieszkania można różnorakie przedmioty. Popularnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest np. sprzedaż używanych ubrań. W tym momencie pojawia się pytanie, od którego zależy wysokość opłacalność tego biznesu: ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie? Z tego artykułu dowiesz się tego i wielu innych przydatnych wskazówek przy prowadzeniu domowego sklepiku.

Zaczynając od początku, poznaj odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie. Odpowiedź na to pytanie zależy od gabarytów i wagi przesyłki. Przy wyjątkowo małych przedmiotach możemy się pokusić o wysłanie ich listem poleconym priorytetowym lub ekonomicznym. Jest to rodzaj przesyłki rejestrowanej przeznaczonej do przesyłania listów, ale mała rzecz, która wejdzie do koperty może zostać spokojnie takim listem wysłana. Więc koszt takiej usługi wynosi od sześciu złotych w górę.

Ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie, gdy mamy do wysłania odrobinę większy przedmiot?

W tym przypadku należy się już zastanowić, czy na pewno to Poczta Polska posiada w tym zakresie najkorzystniejszą ofertę. Na rynku obecnie konkuruje ze sobą wiele firm przewozowych zajmujących się przewozem i wysyłaniem paczek. Do wyboru mamy na przykład kiosk RUCHu (wadą jest brak możliwości dostarczenia towaru na wskazany adres, ale jednak ceny kuszą swoją atrakcyjnością, warto rozważyć więc tę opcję), wybór kuriera (cena będzie nieco droższa, ale czas dostarczenia może znacznie się zmniejszyć względem czasu dostarczenia paczki pocztowej) lub też użycie paczkomatu InPost. Paczkomaty są obecnie modną formą przesyłki, ale też i wygodną. I nie ma potrzeby stania w kolejkach.

kurier

Dla osób mieszkających w dużych miastach kolejki na poczcie nie są aż tak dużym problemem, ponieważ do wyboru istnieje wiele placówek pocztowych i można wybrać sobie taką najmniej uczęszczaną. Wtedy można na spokojnie zapytać w okienku, ile kosztuje wysłanie paczki. Na poczcie panie ekspedientki powinny podać orientacyjną cenę najtańszej usługi i warto ich posłuchać. Wystrzegajcie się jednak listów zwykłych (nierejestrowanych). Pomimo ich niższej ceny, można się nieźle rozczarować. W przypadku, gdy taki list zwykły (nawet, jeśli z priorytetem) zginie, nie dostaniemy za to żadnego odszkodowania, czy rekompensaty. Nie mamy też potwierdzenia, że takowa przesyłka została nadana, co może nas skompromitować w oczach potencjalnego kupującego.

Po przeczytaniu powyższego akapitu nie ulega wątpliwości, że owszem, istnieją możliwości, aby przesłać paczkę w bardzo taniej cenie, ale jak widać, coś za coś. Cena idzie w parze z jakością również w tym przypadku. Prawidłowym pytaniem będzie więc nie: „ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie?”, ale bardziej: „ile kosztuje skuteczne wysłanie paczki?”.

Ewidentnie, nie mamy do wyboru tylko Poczty Polskiej. Jest wiele konkurencyjnych firm. To wcale nie oznacza, że lepszych pod każdym względem. Do poczty wszyscy mamy pewien rodzaj sentymentu. Nie bez powodu, bo poczta jako instytucja istnieje od niepamiętnych czasów, a konkurencyjne firmy przychodzą i odchodzą. To daje poczcie dodatkowe punkty zdobyte za zaufanie klienta. Zaufanie jest bardzo ważne, wie o tym każdy przedsiębiorca chcący być szanowany w swojej branży.

ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie

Teraz już chyba każdy, kto przeczytał ten artykuł gdy zostanie zapytany pewnego dnia, ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie będzie wiedział, jakiej odpowiedzi najlepiej udzielić.
Gdy już znasz tajniki wysyłania paczek, pora zabrać się za kontynuowanie rozwijania swojego domowego biznesu. Poza ceną przesyłki warto znać sposoby na tanie zapakowanie paczki.

Na poczcie dostępne są różne rodzaje kopert zwykłych i bąbelkowych, o różnych rozmiarach. Są też kartony. Polecamy jednak wykorzystywać do pakowania materiały, które posiadamy w domu. Papierowa torebka ze sklepu odzieżowego przewrócona na lewą stronę świetnie sprawdzi się jako koperta! I będzie też o wiele bardziej wytrzymała! Gdy pytamy, ile kosztuje wysłanie paczki na poczcie, przecież nie można zapomnieć o cenie opakowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here