twarz kobiety

Kilka wskazówek o tym jak dobrać idealny podkład i z jakich kosmetyków skorzystać!

Do zakamuflowania niedoskonałości skórnych idealnie sprawdzają się podkłady do twarzy. Sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem tego typu kosmetyków, dzięki czemu jest w czym wybierać. Mogłoby się wydawać, że zakup podkładu jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie i często staje się to problematyczne. Źle dobrany podkład to prosta droga do nieestetycznego wyglądu. Nie mówiąc już o możliwości wystąpienia reakcji alergicznej czy pogorszenia stanu skóry. Wybór tego kosmetyku powinien być wobec tego dobrze przemyślany, w oparciu o jej indywidualne potrzeby i kondycję.

Wybór podkładu do twarzy w trzech krokach

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie idealny podkład do twarzy, musimy zacząć od określenia odcienia swojej skóry. Chodzi tutaj o określenie jej tonacji, która może być zimna lub ciepła. Jeśli ma ona odcień różowawy lub niebieskawy, mówić można o zimnej tonacji. Z kolei cera żółtawa lub wręcz żółtawa dotyczy tonacji ciepłej. Kolejnym krokiem będzie dopasowanie odcienia podkładu, aby uniknąć efektu sztucznej maski. Dobry podkład to taki, który jest niewidoczny, jakby zespolony ze skórą. Nie może być zbyt ciemny ani za jasny, przez co będzie odznaczał się nieestetycznie od linii skóry. Im kosmetyk mniej odróżnia się od koloru cery, tym lepiej. Jeśli mamy skórę o ciepłej tonacji, mile widziane będą odcienie złotego brązu i żółtego. Przy chłodnej tonacji sprawdzi się kosmetyk z dodatkiem różu. Niezwykle istotne przy wyborze podkładu będzie to, jaki mamy typ cery. Inne potrzeby ma skóra sucha, normalna, tłusta, trądzikowa, naczyniowa, wrażliwa, dojrzała, młoda, poszarzała i zmęczona.

Przy wyborze podkładu do cery nie można kierować się wyłącznie ceną czy obecnymi trendami. Należy mieć na uwadze swoje własne potrzeby. Warto jednak zdecydować się na produkt renomowanej marki i mieć na uwadze opinie użytkowniczek na temat danego produktu. Dobrej jakości kosmetyk ma przyjazny skład i skuteczne działanie. Przykładem jest podkład Bourjois. Produkty tej marki wyróżnia innowacyjność, najwyższa jakość i trwałość. Oferowane podkłady są bezpieczne w stosowaniu, pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty. Korzystając z nich, można liczyć na ujednolicenie cery, nadanie jej promiennego i świeżego wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here