jaki odkurzacz

Bez niego twoje życie na pewno byłoby znacznie cięższe niż jest w chwili obecnej. Najprawdopodobniej tak bardzo do niego przywykłeś, że na co dzień nawet go nie doceniasz, ale gdyby go zabrakło, na nowo zachwyciłbyś się jego wysoką funkcjonalnością. Odkurzacz – bo o nim właśnie mówimy – jest absolutnie podstawowym i totalnie niezastąpionym sprzętem przeznaczonym do utrzymywania czystości w budynkach mieszkalnych.

To dzięki niemu jesteś w stanie zachować właściwy stan podłóg, wykładzin, dywanów, a także kafelek, płytek i sztucznych wykładzin. Wysoka popularność tego sprzętu doprowadziła do tego, że dziś w sklepach tworzy on zupełnie oddzielny dział ze specjalistycznymi urządzeniami. Różnią się one od siebie wyglądem, ceną, wagą, konstrukcją i dodatkowymi funkcjami. No to jaki odkurzacz spośród nich wybrać, by jeszcze lepiej radzić sobie z organizacją i porządkowaniem domowych przestrzeni?

rura od odkurzacza

Podstawowym kryterium podziału jest… worek

Odkurzacze możemy bowiem podzielić na te workowe oraz bezworkowe. Co prawda w tym momencie te pierwsze są zdecydowanie częściej wybierane i najprawdopodobniej na nie zwrócisz uwagę w pierwszej kolejności, ale choć mogłoby się wydawać, że odkurzacz bezworkowy sprawdzi się znacznie gorzej, to jednak i on posiada swoje zalety. Główną z nich jest jego ekonomiczność. Odkurzacze bezworkowe psują się rzadziej od tych workowych, dzięki czemu praktycznie w ogóle nie będziesz musiał ich naprawiać i wydawać na te naprawy pieniędzy.

Ich minusem jest jednak to, że trudno je utrzymać w czystości. Jako że cały brud i osad z podłóg zbiera się w nich w dużych pojemnikach, należy umiejętnie nimi później manewrować, by przesypać nieczystości do kosza w taki sposób, aby przy okazji nie rozsypać ich po całym pokoju. Z tego powodu ten typ odkurzacza raczej nie będzie dobrym wyborem dla domu, w którym na co dzień przebywają osoby mające alergię na kurz. Odkurzacz workowy dziś jest absolutnym standardem. Nie próbuj więc kombinować i nie zastępuj go sprzętem bezworkowym.

A jaki odkurzacz wybrać, jeżeli chcesz zainwestować w coś specjalistycznego, czyli sprzęt, który poradzi sobie z wyczyszczeniem nawet solidnie zabrudzonych dywanów bądź wiecznie zanieczyszczonych podłóg w łazience i kuchni? Otóż w tej dziedzinie sprzętów domowych istnieją też produkty przeznaczone do zadań specjalnych. Jeżeli tylko udasz się do lepiej zaopatrzonego marketu z takimi sprzętami, na pewno odnajdziesz w nim liczne odkurzacze piorące. A co to takiego jest? Odkurzacz piorący to takie połączenie tradycyjnego odkurzacza z małą pralką.

Co prawda jest on zwykle droższy od swoich klasycznych odpowiedników, ale czasem zdarza się go znaleźć na promocji, by zapłacić za niego mniej niż tysiąc złotych. A czy warto? Zazwyczaj rzeczywiście tak. Odkurzacz piorący może okazać się nawet kilkukrotnie bardziej skuteczny od „normalnego” odkurzacza. Dzięki niemu możesz usuwać z podłogi bród i jednocześnie czyścić ją silniejszymi detergentami. Nie tylko osiągasz lepszy efekt, ale przy okazji oszczędzasz swój czas – a za to na pewno warto trochę więcej zapłacić.

odkurzacz bezprzewodowy

Podczas poszukiwań idealnego odkurzacza na pewno sam zwrócisz uwagę na różne elementy proponowanych ci urządzeń. Sprawdzisz ich wagę, ocenisz ich wygląd, by jednak w głównej mierze skoncentrować się na funkcjonalności. A za nią odpowiedzialność weźmie moc odkurzacza. To ona jest jedną z głównych cech dobrego sprzętu, dlatego to przy niej powinieneś zatrzymać się na dłużej, by dopasować ją do swoich potrzeb oraz wymagań swojego mieszkania lub domu.

Najwyższą mocą charakteryzują się zwykle odkurzacze akumulatorowe. Niekoniecznie jednak będziesz ich potrzebować. Te sprzęty mają tak wysoką moc, że przeznaczone są głównie do sprzątania wnętrz samochodów i np. wyciągania maleńkich okruszków z tapicerki czy zakamarków auta. Jeżeli więc szukasz klasycznego odkurzacza do domu, spokojnie możesz zdecydować się na standardowy sprzęt o mocy wynoszącej ok. 650 W. Nieco wyższa moc przyda ci się z kolei do uprzątania dywanów oraz wykładzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here