Team building

Atmosfera w miejscu pracy ma bardzo duży wpływ na ogólne samopoczucie każdego pracownika i zwiększa jego motywację do wykonywania swoich obowiązków. Budowanie przyjaznych relacji między poszczególnymi pracownikami wpływa na nich pozytywnie, co widać tak naprawdę gołym okiem. Team building to nic innego jak tworzenia zgranej drużyny, która dzięki szeroko rozumianej współpracy sprawnie funkcjonuje jako jeden organizm. Tym samym efekty pracy w grupie są nieporównywalnie lepsze od tych osiąganych przez członków zespołu z osobna.

Różne oblicza team buildingu

W grupie pracowniczej najważniejsze jest dążenie do uzyskania efektu synergii, wiele wskazuje na to, że w zespole można osiągnąć dużo więcej. Przekłada się to między innymi na generowanie większych zysków dla firmy. Ponadto każdy członek grupy ma inne spojrzenie i punkt odniesienia, a rozpatrywanie problemów z kilku perspektyw działa na korzyść wszystkich. To właśnie stąd biorą się wszystkie pomysły i siły na rozwiązywanie ewentualnych problemów. W team buildingu liczy się także wysoki poziom kreatywności, komunikacji i wzajemne wymienianie się kolejnymi pomysłami. Każdy z członków zespołu pracowniczego ma swoją specjalizację i w jej ramach jest odpowiedzialny za realizację własnych obowiązków. Na temat team buildingu można mówić dużo, ale głównym założeniem jest zawsze dążenie do osiągania wspólnego celu. Aby było to możliwe wykorzystuje się maksymalnie potencjał kapitału ludzkiego.

Budowanie przyjaznych relacji

Integracja współpracowników podczas degustacji wina

Innowacyjne metody team buildingu są bardzo ciekawe, a wśród nich znajduje się między innymi degustacja wina i innych szlachetnych alkoholi. Zorganizowanie ciekawych konkurencji zapewnia najlepszą zabawę opartą na zdrowej rywalizacji. Jednocześnie można pozyskać wiele ciekawych informacji na temat powstawania konkretnych trunków. Dużą rolę w wymyślonych zadaniach pełni właśnie współpraca, każdy członek zespołu może wykazać się swoimi zdolnościami. Wśród konkurencji pojawiają się na przykład licytacja winiarska, rozpoznawanie gatunków alkoholi na podstawie ich aromatów oraz degustacja wstecz. Propozycji może być znacznie więcej, wszystkie są dedykowane ludziom szukających niecodziennych wrażeń i żądnych ciekawych przygód. Team building w tej postaci kończy się pełną integracją wszystkich uczestników, zatem główny cel zostaje osiągnięty. Ten typ degustacji skierowany jest do grup szukających niepowtarzalnych wrażeń i emocji, ceniących sobie najwyższą jakość i oryginalność przeżyć. Gwarantujemy, że po zakończeniu wszystkich gier uczestnicy będą w pełni zintegrowani.

Stosowanie team buildingu w praktyce

Każdy aspekt funkcjonowania zespołu pracowniczego opiera się wzajemnych relacjach. Trudno wyobrazić sobie owocną współpracę między ludźmi, którzy się nie znają, nie rozmawiają ze sobą. W tym celu konieczne jest stworzenie idealnych warunków do zmiany tego stanu rzeczy. Najlepiej sprawdzają się w tym różnorodne scenariusze gier, zabaw, konkurencji, których wynik jest uzależniony od wzajemnej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here