Batman

Batman to jeden z najsłynniejszych superbohaterów, chociaż jego powstanie nie było aż tak oczywiste. Rysownik który próbował stworzyć nowego, oryginalnego bohatera komiksów borykał się z brakiem weny i inspirował się wcześniej powstałymi już superbohaterami. Ideą rysownika był człowiek, którego strój nawiązuje do postaci nietoperza, jednakże początkowe próby rysowania znacznie od wyglądu zwierzęcia odbiegały. Strój jego miał zbyt dużo czerwieni a za mało mrocznych i czarnych barw, jak przystało na główną porę aktywności nietoperzy. Po dobrej radzie pewnej osoby rysownik zmienił wygląd swojej postaci i w ten sposób powstał popularny Batman, zamaskowany, w czarnej pelerynie i takim kolorze swojego stroju. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że rysownik nigdy więcej nie został wspomniany jako twórca tej postaci, a prawa autorskie przypisał sobie całkowicie jego doradca. Warto przybliżyć sobie tą ciekawą historię jeśli jesteś fanem tego superbohatera.

Kim jest Batman i co ma wspólnego z klockami Lego?

Batman po raz pierwszy pojawił się w komiksie Detective Comics w pierwszej części w odcinku 27, a miało to miejsce 1 maja 1939 roku w Stanach Zjednoczonych. Motywy działania bohatera są proste: pomóc ludziom w jego miejscu zamieszkania jakim jest Gotham City i walka ze złem które szerzy się w miejscowości. Batman to również normalnie żyjący człowiek za dnia, który nazywa się Bruce Wayne, ma rodzinę, a jednocześnie podoba się kobietom, poza tym jest bardzo bogatym człowiekiem nie tylko jeśli chodzi o finanse, a także inteligencję, myślenie taktyczne i mądrość, co czyni go niepokonanym superbohaterem, szczególnie wtedy gdy przychodzi czas by walczyć z wszelakim złem.

Popularność postaci z czasem sprawiła, że coraz więcej przedsiębiorstw działających w branży rozrywkowej zaczęła się interesować Batmanem. W ten właśnie sposób zaczęły powstawać filmy pełnometrażowe, animowane, gry, a nawet serie z klockami.

Duńska firma klocków Lego proponuje wiele ciekawych motywów związanych z postacią Batmana, i zapewne niejedna z nich kwalifikuje się na miano ulubionej, u niejednego fana postaci. Seria Lego Batman powstawała w latach 2005 – 2008 i 2011 – 2019 i oferuje szeroki wybór zestawów klocków tworzących fascynujące opowieści dotyczące przygód superbohatera. Batman pojawia się w seriach: Batman, DC Comics Super Heroes, Juniors, The Lego Movie, Dimensions, The Lego Batman Movie, The Lego Movie 2: The Second Part.

Postać Batmana na wiele sposobów, w wizji projektantów klocków

Odwzorowanie postaci Batmana w różnych zestawach można powiedzieć, że różni się pod kątem projektowym czyli wiąże się to z finalnym wyglądem postaci. Szczególnie widoczne są różne opcje w wyglądzie stroju i kolorystyce, gdzie przykładowo w motywie Classic otrzymujemy figurkę w szarym ubraniu z dodatkami granatowej maski i peleryny oraz drobnych detali. Pojawiają się także opcje niebiesko – szare czy czarne – szare i oczywiście najliczniej wybranej kolorystyce mrocznej serii, w której Batmanowi zdecydowanie najbardziej do twarzy.

Niezbędne akcesoria Batmana i mroczne epizody

Jednakże warto aby zaznaczyć, że pomimo że Batman jest postacią charakterystyczną i wyjątkowo wyróżnia się indywidualizmem, to bez ważnych akcesoriów które mu zawsze towarzyszą podczas realizowania swoich misji trudno byłoby mu sobie poradzić.

Szczególnie jeśli chodzi o bardzo dobrze znany pojazd, który jest elementem rozpoznawczym naszego superbohatera.

Zestaw LEGO 7784 Batman – Batmobile jest wyjątkowy między innymi dlatego, że należy do serii kolekcjonerskiej, a poza tym jego konstrukcja jest bardzo dobrze zaprojektowana. Zestaw składa się z 1045 elementów i po złożeniu prezentuje wspaniały pojazd Batmana z mnóstwem detali i drobiazgów, które sprawiają że staje się on wartościowym modelem dla kolekcjonerów, którzy doceniają pracę projektantów oraz twórców postaci superbohatera.

Zestaw LEGO Batman – Bat-Tank: Riddler i kryjówka Bane’a pomimo, że składa się z 645 klocków to proponuje wiele ciekawych elementów, które mogą zainteresować wytrawnego kolekcjonera przygód Batmana. Po pierwsze otrzymujemy tutaj imponujący tankowiec Batmana, superbohatera w wersji niebieskiej, a także płot z wieżami ostrzegawczymi przed wrogami, jakimi są tutaj The Riddler i Bane. Zestaw ten daje wiele możliwości ciekawych zabaw i odgrywania scenariuszy, nie tylko dla ośmiolatków.

Zestaw LEGO 7785 Batman – Więzienie Arkham Asylum powstały w roku 2006 liczy sobie 860 elementów. Jest to interesujący zestaw jeśli chodzi o możliwości gry, szczególnie w towarzystwie przyjaciół i członków rodziny niezależnie od wieku, ale koniecznie będących miłośnikami postaci superbohatera i jego przygód.

W paczce otrzymujemy budynki więzienne, wieżę obronną, a także Batmana w wersji czarnej, który ma do dyspozycji charakterystyczny pojazd latający, a poza tym sześć dodatkowych minifigurek, którymi mogą grać towarzysze zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here