ile kosztują dredy

Dredy, niegdyś negatywnie kojarzone, przybrały na popularności za sprawą wkroczenia muzyki reggae do mediów i radia. Na rozdaniach prestiżowych polskich nagród muzycznych, obok skrupulatnie ułożonych loków możemy dostrzec burzę dredów czy warkoczyków. Może się wydawać, że zrobienie takiej fryzury to nic prostszego, jednakże umiejętny podział i sfilcowanie włosów to klucz do sukcesu.

Ile kosztują dredy?

Tutaj sprawa zaczyna się nieco komplikować. Jeżeli nie mamy zbyt dużo na koncie, możemy poszukać wśród znajomych. Na pewno znajdzie się ktoś, kto dorabiał w liceum robiąc dredy i za symboliczną złotówkę zabierze się za nasze włosy. Istnieje jednak duże ryzyko, że zrobi to po prostu źle i zostanie nam wielogodzinne rozczesywanie włosów albo co gorsza, obcięcie się na łyso. Dużo bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usług fryzjerów, którzy specjalizują się w wykonywaniu fryzur alternatywnych. Ceny zależą głównie od długości dredów oraz od tego, czy wykonujemy je z włosów syntetycznych.

Krótkie dredy, mierzące od kilku do kilkunastu cm i wykonywane na włosach własnych kosztują od 200 do nawet 500 zł. Średnie dredy, których długość wynosi od 15 do 40 cm mogą nas kosztować od 350 do 650 zł, a dłuższe dredy od 500 do nawet 1 tysiąca złotych. Ceny uzależnione są od stażu oraz, oczywiście, popularności fryzjera wykonującego usługę. Dredy z doczepianych włosów syntetycznych mogą kosztować od 100 do 300 zł więcej, niż dredy tej samej długości z włosów własnych. Wszystko zależy od jakości włosów syntetycznych, które wybierzemy. Jeżeli chcemy dredy wykonać tylko na części głowy, usługa liczona jest indywidualnie dla każdego klienta.

dziewczyna z dredami

O czym należy pamiętać decydując się na usługi u danego fryzjera? Przede wszystkim poszukajmy w Internecie zdjęć jego prac i opinii innych klientów. Ogłoszenia publikowane na różnych portalach sprzedaży lokalnej należy dobrze zweryfikować, ponieważ często są to osoby, które nie mają dużego doświadczenia i mogą wyrządzić nam krzywdę. Pamiętajmy, że nieprawidłowa technika filcowania włosów może skutkować osłabieniem mieszków włosowych i łysieniem. Jest to niestety częsty problem u osób, które dredy wykonywały u przypadkowych znajomych pod wpływem impulsu.

Niska cena jest kusząca, ale często idzie w parze z równie niską jakością wykonania fryzury. Dobrym pomysłem jest poszukanie osób, których dredy nam się podobają i zapytanie u kogo je wykonywali. Polecenia tak zwaną pocztą pantoflową dają nam największą pewność zadowolenia z usługi.
Uważajmy też na salony, które oferują wygórowane ceny. Najlepiej zapytać fryzjerów w kilku salonach o metodę wykonania, cenę oraz pielęgnację dredów. Już sam sposób wypowiedzi powinien zdradzić, czy osoba jest kompetentna i wie o czym mówi.

Pamiętajmy, że zrobienie dredów to decyzja na parę ładnych lat, więc dobrze przyłóżmy się do poszukiwania odpowiedniego salonu. To, ile kosztują dredy w tym przypadku powinno mieć drugorzędne znaczenie. Musimy również pamiętać, że dredy należy systematycznie dokręcać. Częstotliwość dokręcania dredów zależy od indywidualnego tempa wzrostu włosów, u jednych będzie to co dwa, u innych co cztery miesiące. Wskazówką, że przyszedł czas na dokręcenie dredów jest około dwucentymetrowy odrost włosów.

dredy

Dredy możemy dokręcać samodzielnie, najlepiej jednak pierwsze dokręcenia wykonywać u osoby, która wykonywała dredy i zapytać ją o wskazówki jak zrobić to samodzielnie. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, lepiej oddać to w ręce profesjonalistów. Taka wizyta powinna nas kosztować od 50 do 100 złotych, w zależności od ilości dredów.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zrobienie dredów, pamiętajmy, że nie tyle istotne jest ile kosztują dredy, co kto je wykonuje. Przyłóżmy dużą uwagę do wyboru salonu fryzur alternatywnych i przeglądnijmy prace danego fryzjera. Źle wykonane dredy poznamy od razu – nie są one estetyczne ani zdrowe dla naszych włosów, a salony, które wykonują takie usługi, należy omijać szerokim łukiem. Te dobre będą mówić same za siebie. W tym przypadku efektów dobrej pracy nie da się ukryć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here