przekłucie uszu

Przekłucie uszu jest to zabieg, wykonywany w salonie kosmetycznym lub w studiu piercingu.
Są dwie metody tego zabiegu, pierwszą z nich jest przekłucie uszu specjalnym pistoletem, drugą zaś przekłucie igłą.
Pierwsza metoda jest szybka i bezbolesna oraz jest najczęściej stosowana w salonach kosmetycznych. Polega ona na zdezynfekowaniu płatka ucha, następnie kosmetyczka mazakiem zaznacza równe kropki na uszach.
Kolejnym krokiem jest nałożenie na pistolet wybranych przez nas kolczyków, następnie kosmetyczka przykłada pistolet do ucha i naciska, w wyniku czego po chwili na uchu mamy przymocowany z obu stron kolczyk.

Czynność jest powtarzana z drugim uchem. Kolczyki zamawiane do salonu są antyalergiczne i przyspieszają proces gojenia ran, dlatego warto jest na początku z nich skorzystać. Oczywiście w salonach jest bardzo duży ich wybór, w niektórych nawet można zamówić kolczyki ze złota z diamentami lub brylantami.

Oczywiście możemy też sami wybrać się do sklepu z takimi kolczykami, dokonać zakupu modelu, który nam się podoba i udać się z nimi do kosmetyczki na przekłucie uszu. Musimy jednak pamiętać, aby przed zakupem podać model i numer pistoletu jakim będziemy mieli robiony zabieg, ponieważ nie każde kolczyki pasują do wszystkich pistoletów. Przekłucie uszu jedni uważają za prosty zabieg, jednak pewność, że wszystko będzie w porządku da nam pójście do renomowanego salonu.

ile kosztuje przekłucie uszu

Czasami zdarza się, że ludzie opisują na forach internetowych jak pani kosmetyczka krzywo założyła im pistoletem kolczyki lub uszy im puchną albo krwawią czy ropieją.
Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego salonu zwłaszcza jeśli zabieramy do niego nasze dzieci. Panie kosmetyczki w dobrych salonach mają super podejście do dzieciaków, potrafią tak z nimi rozmawiać, że maluchy czasem nie zdają sobie sprawy z tego, że są już posiadaczami ślicznych perełek w uszkach.
W przypadku drugiej metody, czyli przebijania uszu igłą, również musi go przeprowadzić osoba posiadająca specjalne szkolenie.

Jednak sposób ten jest bolesny oraz cały proces trwa o wile dłużej, na pewno nie jest polecany dla małych dzieci. Tak jak i w pierwszym przypadku ucho musi zostać zdezynfekowane, a kosmetyczka powinna mieć na dłoniach rękawiczki i zadbać o zdezynfekowanie igły której będzie używać. Po narysowaniu kropek na uszach kosmetyczka przebija je igła. Gdy uszy zostaną przebite pani kosmetyczka wyciąga igłę i zakłada nam kolczyki metodą tradycyjną, czyli przekłada kolczyki przez zrobiony otwór w uchu i zapina je z tyłu. W przypadku tej metody również można wybrać lub kupić sobie samemu kolczyki, są one takie same jak te używane do pistoletu.

W obu przypadkach po przekłuciu uszu, kolczyki otrzymane w momencie ich przebijania należy nosić do 6 tygodni. Dobrze jest raz dziennie przemyć z obu stron wodą utlenioną oraz co jakiś czas pokręcić kolczykiem, zapobiegnie to wrastaniu go w uszy. Jeżeli po kilku dniach nadal odczuwamy jakieś dolegliwości związane z przekłuciem uszu, najlepiej jest umówić się na wizytę do lekarza. Czasami może dojść do zakażenia, lub okazuje się, że jesteśmy uczuleni na jakiś metal z którego zrobiony jest kolczyk.

ucho

Ile kosztuje przekłucie uszu?

Cena takiego zabiegu uzależniona jest od miejsca w jakim będzie wykonywane oraz od metody na jaką się zdecydujemy. Osoby przychodzące z własnymi kolczykami również zapłacą mniej.
Zabieg z użyciem pistoletu jest z reguły tańszy i kosztuje już od 50 zł w niektórych miejscowościach, natomiast przekłuwanie uszu igłą zaczyna się już od 80 zł wzwyż.
Oczywiście nie każda osoba może pozwolić sobie na taką przyjemność.

Chorzy na cukrzycę, osoby które mają problemy z krzepliwością krwi lub posiadają wady serca, powinni przed pójściem do salonu kosmetycznego zasięgnąć opinii swojego lekarza specjalisty.
Odradzane jest w pełni również przekłuwanie uszu samemu oraz tak popularne u młodzieży przekłuwanie uszu koleżance. Takie kombinowanie może zakończyć się zakażeniem, ponieważ młodzież zazwyczaj robi takie rzeczy poza domem bez odpowiednich środków do higieny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here