ile zarabia kasjer w biedronce

Sytuacja na rynku pracy nie jest zbyt łatwa. Najciężej jest znaleźć pracę osobom, które ukończyły studia na kierunkach humanistycznych. Wskazuje się, iż istnieje swoisty przesyt wśród personelu biurowego. Jednocześnie rząd podjął działania mające na celu uszczuplenie struktur administracyjnych. Tak niekorzystna sytuacja sprawia, że coraz większa liczba absolwentów szkół wyższych decyduje się na pracę w dyskontach. Wbrew pozorom oferowane tam warunki nie są dramatyczne.

Wskazuje się, iż na początku drogi zawodowej w tej branży można z powodzeniem uzyskać przynajmniej dwa i pół tysiąca netto wypłaty. Jednocześnie dyskonty oferują swoim pracownikom bogaty pakiet socjalny – począwszy od bonów na masaże, skończywszy na prywatnej opiece medycznej. Tak szeroki wachlarz udogodnień sprawia, że wiele osób ochoczo podejmuje pracę w marketach. Nie jest ona zbyt ciężka, a nadto daje spore perspektywy – w przeciągu kilku lat z powodzeniem można aspirować do wykonywania obowiązków zawodowych w charakterze kierownika placówki.

Wielu młodych ludzi interesuje to, ile zarabia kasjer w Biedronce lub innym podobnym markecie

Jak wskazano wyżej, na początku kariery w branży spożywczej z powodzeniem można otrzymać wypłatę w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. Do tego warto doliczyć należne pracownikom dodatki, takie jak wysługa lat czy dodatek za pracę w godzinach nocnych. Nie bez znaczenia pozostają również liczne profity socjalne, takie jak paczki dla dzieci czy wczasy pod gruszą. Duże znaczenie ma fakt, iż obecnie markety walczą między sobą o każdego pracownika.

towary w sklepie

Sprawia to, że oferują one warunki, które dalece wykraczają poza możliwości finansowe innych firm. Z uwagi jednak na wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę, niezbędne jest często wykonywanie pracy nawet przez dwanaście godzin dziennych. Może to stanowić sporą uciążliwość dla osób, które wychowują dzieci lub mają inne obowiązki. Na ogół jednak pieniądze uzyskane w ramach godzin nadliczbowych wystarczają na pokrycie wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem domu, jak również na oszczędzenie pokaźnej sumy pieniędzy.

Pracownicy świadczący obowiązki zawodowe na kasach mają zdecydowanie najlepiej. Wskazuje się, że ich praca jest bardzo rozwijająca, bowiem mają oni nieustanny kontakt z klientem. Względem innych ludzi trzeba wykazywać indywidualne podejście, dlatego doświadczenie w handlu wydaje się być nieodzowne. Czasami zdarzają się przykre sytuacje, w których niezbędne jest wykłócanie się z klientem o cenę produktu. W takich przypadkach należy reagować i nie pozwalać interesantom na zbyt wiele.

Jeżeli klient przejawia agresję, należy wezwać ochronę bądź kierownika placówki. Takie osoby z powodzeniem poradzą sobie z natarczywością innych osób. Na szczęście takie przypadki są marginalne, a praca w dyskoncie wiąże się z możliwością zachowania wielogodzinnego spokoju. Warto wspomnieć, że markety oferują także swoim pracownikom bogaty pakiet szkoleń – począwszy od profesjonalnej obsług klienta, skończywszy na kursach z kompetencji miękkich.

sklep

Każda osoba, która dała się poznać pracodawcy jako sumienny i rzetelny pracownik, może z powodzeniem ubiegać się o objęcie stanowiska kierowniczego. Jest to jednak duża odpowiedzialność, bowiem konieczne jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania całej placówki. Osoby ambitne korzystają jednak z takiej możliwości, bowiem daje ona znaczne perspektywy rozwoju. Po pomyślnym odbyciu szeregu szkoleń możliwe jest także ubieganie się o funkcję dyrektora generalnego danego regionu.

Płace osiągane przez takich pracowników są znaczne – wynoszą one nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Warto jednak pamiętać, iż niezbędna jest pełna dyspozycyjność względem pracodawcy. Konieczne jest poświęcenie czasu na liczne wyjazdy reprezentacyjne i szkoleniowe. Na ogół jednak osiągana w ramach piastowania wskazanej funkcji pensja jest na tyle kusząca, że pracownicy przyjmują ją bez chwili zastanowienia. Dyskonty oferują rozbudowaną ścieżkę kariery, dlatego zdecydowanie warto z niej skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here